BGP

produs

LC/SC/FC/ST/MU/E2000/MTRJ Unic Mode Duplex 9/125 OS1/OS2 Cordon optic

Scurta descriere:

Materii prime: fibre Corning sau YOFC, kevlar american

Lungime: Lungime personalizată

Diametrul cablului: 1,6 mm, 1,8 mm, 2,0 mm, 3,0 mm

Culori cablu: galben sau personalizat

Durată de utilizare: 20 de ani

MOQ: 1 buc

Timp de livrare: 3 zile

Țara de origine: China


Detaliile produsului

Etichete de produs

Descriere produs

Cordurile de corecție cu un singur mod au un miez cu un diametru foarte mic care permite trecerea unui singur mod de lumină. Ca urmare, numărul de reflexii rezultate din lumina care călătorește în miez este redus dramatic. Aceasta, la rândul său, scade atenuarea și permite semnalului să circule atât mai rapid, cât și mai departe. Dacă ajută, gândiți-vă la asta în termeni de apă care curge printr-un furtun foarte subțire, va fi mai comprimat, va călători mai repede și mai departe prin furtunul mic decât prin unul mare.

Cabluri de corecție cu fibră optică duplex OS1/OS2 9/125μm cu multe opțiuni de lungimi diferite, material de manta, lustruire și diametru al cablului. Este fabricat cu fibră optică monomod de înaltă calitate și conectori ceramici și sunt testați strict pentru pierderi de inserție și retur pentru a asigura performanțe superioare pentru infrastructura de cablare cu fibră. De asemenea, poate economisi mai mult spațiu pentru cablarea dvs. de înaltă densitate în centre de date, rețele de întreprindere, camere de telecomunicații, ferme de servere, rețele de stocare în cloud și oriunde sunt necesare cabluri de corecție cu fibră.

Acest cablu de fibră optică monomod OS1/OS2 de 9/125μm este ideal pentru conectarea conexiunilor Ethernet 1G/10G/40G/100G/400G. Poate transporta date până la 10 km la 1310 nm sau până la 40 km la 1550 nm.

Specificatiile produsului

Modul Fibră OS1/OS2 9/125μm Lungime de undă 1310/1550 nm
Pierdere de inserție ≤0,3dB Pierdere de returnare UPC≥50dB; APC≥60dB
Min. Raza de curbare (miez de fibre) 10 mm Min. Raza de curbare (cablu fibră) 10D/5D (dinamic/static)
Atenuare la 1310 nm 0,36 dB/km Atenuare la 1550 nm 0,22 dB/km
Număr de fibre Duplex Diametrul cablului 1,6 mm, 1,8 mm, 2,0 mm, 3,0 mm
Manta de cablu LSZH, PVC (OFNR), Plenum (OFNP) Polaritate A(Tx) la B(Rx)
Temperatura de Operare -20~70°C Temperatura de depozitare -40~80°C

LC/UPC-LC/UPC Single Mode Duplex

LC to LC Single Mode Duplex-1
LC to LC Single Mode Duplex-2

LC/UPC-SC/UPC Single Mode Duplex

LC to SC Single Mode Duplex-1
LC to SC Single Mode Duplex-2

LC/UPC-FC/UPC Single Mode Duplex

LC to FC Single Mode Duplex-1
LC to FC Single Mode Duplex-2

LC/UPC-ST/UPC Single Mode Duplex

LC UPC to ST UPC Single Mode Duplex-1
LC UPC to ST UPC Single Mode Duplex-2

FC/UPC-ST/UPC Single Mode Duplex

FC UPC-ST UPC Single Mode Duplex
FC UPC-ST UPC Single Mode Duplex-2

SC/UPC-SC/UPC Single Mode Duplex

SC UPC-SC UPC Single Mode Duplex-1
SC UPC-SC UPC Single Mode Duplex-2

LC/APC-SC/APC Single Mode Duplex

LC APC to SC APC Single Mode Duplex-1
LC APC to SC APC Single Mode Duplex-2

LC/APC-LC/APC Single Mode Duplex

LC APC Single Mode Duplex-1
LC APC Single Mode Duplex-2

SC/APC-ST/UPC Single Mode Duplex

SC APC to ST Single Mode Duplex-1
SC APC to ST Single Mode Duplex-2

SC/UPC-ST/UPC Single Mode Duplex

SC to ST Single Mode Duplex-1
SC to ST Single Mode Duplex-2

LC/SC/ST/FC personalizat APC Duplex Single Mode OS1/OS2 9/125 Fibră optică Cordon de corecție

LC APC to FC APC Single Mode Fiber Cable-2
LC APC to SC APC Single Mode Fiber Cable-1

LC/SC/ST/FC personalizat UPC Duplex Single Mode OS1/OS2 9/125 Fibră optică Cordon de corecție

FC UPC ST UPC Single Mode Connector-1
FC UPC ST UPC Single Mode Connector-2

Tip de conector personalizat: LC/SC/FC/ST/E2000

Customized Connector Type

Cablu de fibră optică standard industrial

Cablul de fibră optică are o manta PVC standard de inflamabilitate și un conector de fibră duplex care îndeplinește EIA/TIA 604-2 pentru rețelele de cablare de mare viteză.

Industry Standard Fiber Optic Cable

Cablu de corecție premium pentru centrul de date LC de grad B îmbunătățit

Pierdere de inserție ultra | Fibră Corning | Sensibilitate redusă la îndoire | Conform IEC, EIA/TIA

Enhanced Grade-B LC Data Center Premium Patch Cable

Performanță IL Premium Random Mating
Încrucișând cablurile de grad B între ele, IL este mai stabil decât alt conector de grad și aproape de IL testat cu un jumper principal.

Enhanced Grade-B LC Data Center Premium Patch Cable-2

Fibră insensibilă Corning Bend
Proiectat pentru a rezista la curbele strânse și rute dificile de cablare, cu pierderi de semnal substanțial mai mici decât cablurile tradiționale din fibră.

Enhanced Grade-B LC Data Center Premium Patch Cable-3

Smart & Reliable - Fibră optică flexibilă

Cablul de fibră optică insensibil la îndoire are o manta PVC standard de inflamabilitate și un conector de fibră duplex care îndeplinește EIA/TIA 604-2 pentru rețelele de cablare de mare viteză.

Bendable Optical Fiber
G.657.A1 Bend Insensitive Fiber

G.657.A1 Fibră insensibilă la îndoire

Cablul BIF poate fi capsat și îndoit în jurul colțurilor fără a sacrifica performanța.

10mm Minimum Bend Radius

Raza de curbare minima de 10 mm

Performanța de îndoire îmbunătățește utilizarea conductelor, permițând carcase mai mici.

Zirconia Ceramic Ferrule

Ferulă ceramică din zirconiu

IL și RL optime asigură o transmisie stabilă a semnalului, protejând siguranța rețelei dumneavoastră.

conectori LC

LC connectors

Acești conectori sunt ideali pentru utilizarea în aplicații de înaltă densitate datorită dimensiunilor lor mici și au un design rezistent la tragere. Sunt disponibile atât în ​​versiuni simplex cât și duplex, cu o virolă din zirconiu de 1,25 mm. În plus, conectorii LC folosesc și un mecanism de blocare specializat pentru a oferi stabilitate în rack.

conectori SC: 

SC connectors

Conectorii SC sunt conectori de deconectare non-optici cu o virolă din zirconiu pre-rază de 2,5 mm. Ele sunt ideale pentru montarea rapidă a cablurilor în suporturi de rack sau de perete datorită designului lor push-pull. Disponibil în format simplex și duplex, cu o clemă de prindere duplex reutilizabilă pentru a permite conexiuni duplex.

conectori FC: 

FC connectors

Acestea dispun de un cuplaj filetat durabil și sunt cele mai potrivite pentru utilizarea în aplicațiile de telecomunicații și folosesc deconectarea non-optică.

conectori ST: 

ST connectors

Conectorii ST sau conectorii cu vârf drept folosesc o conexiune baionetă semi-unica cu o virolă de 2,5 mm. ST sunt conectori grozavi de fibră optică pentru instalare pe teren datorită fiabilității și durabilității lor. Sunt disponibile atât în ​​format simplex, cât și în duplex

Test de performanță

Performance Test

Imagini de producție

Production Pictures

Imagini din fabrică

Factory Real Pictures

  • Anterior:
  • Următorul:

  • Scrie mesajul tău aici și trimite-l nouă